Nieuwsbrief ontvangen?

De Netkwesties nieuwsbrief bevat boeiende achtergrondartikelen, beschouwingen, columns en commentaren van een panel van deskundigen o.g.v. internet, ict, media en samenleving.

De nieuwsbrief is gratis. We gaan zorgvuldig met je gegevens om, we sturen nooit spam.

Error
zondag 1 december 2024, 12:43
Netkwesties mail 247: TikTok schorsen; Van Thillo over 'biografie'; Slechte columnisten; AP contra geschiedenis

Netkwesties mail 247 – zondag 1 december 2024

"Het zal toch zo'n vaart niet lopen", dacht ik bij de verkiezingsuitslag hier in november 2023 en de verkiezing van Trump een jaar later. Dat was een iets te lankmoedig oordeel. Te veel personen met beperkte capaciteiten krijgen regeringsmacht, dus incompetentie regeert.

In Roemenië gaf TikTok de doorslag voor de winst van een presidentskandidaat. Moet je dan tikTok platleggen voor iedereen? Zeker, zegt Menno van Doorn. Had tv-zender Fox dan uit de lucht gehaald moeten worden met de verkiezing van Trump in 2016? Of SBS6 die Wilders hielp?

Welke rol heeft dan de machtigste mediaman in de Benelux, Christian van Thillo, inzake polarisatie? Verdient hij eraan of is die bedreigend? Ook antwoordt hij eindelijk op de 'biografie' over hem, niet zonder emoties. En uit zijn angst voor, en mogelijk antwoord op AI.

In deze uitgave (dus) terugblikken op macht van politiek (Lubbers) en media (Hugo Brandt Corstius) in vroeger tijden. In hoeverre was dat anders, en beter dan nu?

En over geschiedenis gesproken: ik vind iets van de openheid van oorlogsarchief van het Nationaal Archief versus de macht van de Autoriteit Persoonsgegevens.

We vragen je weer om de boodschap te verbreiden onder kennissen:

Netkwesties.nl/abonneren

De Netkwesties-groep op LinkedIn kan meer deelnemers gebruiken

Fijne zondag, met leesplezier en met genoegen samen met dierbaren

Peter

 

Van Thillo over zijn ‘biografie’: ‘Ik vond het vreselijk’
Uitgever AD, Volkskrant en Trouw leerde krantenliefde bij De Telegraaf
Van Thillo over zijn ‘biografie’: ‘Ik vond het vreselijk’
01 dec 2024 - Christian van Thillo, met DPG de grootste media-exploitant min de Benelux, uit zijn bewondering voor De Telegraaf. En schrok van de kracht van AI.
 
Pas op met de inzet eigen kernenergiecentrales door Big Tech
Kritieke infrastructuur met strategische betekenis
Pas op met de inzet eigen kernenergiecentrales door Big Tech
26 nov 2024 - Microsoft, Google en Amazon hebben onlangs deals gesloten met exploitanten en ontwikkelaars van kerncentrales voor vervulling van hun eigen snel groeiende energiebehoefte. Dat is maatschappelijk risicovol.
 
Verbiedt TikTok voorlopig, want de democratie is belangrijker dan kattenfilmpjes
Kwalijke rol in Roemeense presidentsverkiezingen
Verbiedt TikTok voorlopig, want de democratie is belangrijker dan kattenfilmpjes
01 dec 2024 - Totdat er duidelijkheid is over de eventuele manipulatie van de Roemeense presidentsverkiezingen, moet TikTok in heel Europa worden geschorst. We kunnen niet het risico lopen dat sociale media de democratie nog verder uithollen. Door Menno van Doorn
 
Autoriteit persoonsgegevens fnuikt openheid van Nationaal Archief
Naoorlogse rechtspraak moet wel uitgebreid openbaar worden
Autoriteit persoonsgegevens fnuikt openheid van Nationaal Archief
29 nov 2024 - Het nationaal Archief wil het CABR (Centraal Archief Bijzondere Rechtspleging) met 425.000 dossiers in stappen openbaar maken vanaf begin 2025, in het project Oorlog voor de Rechter. De Autoriteit Persoonsgegevens ligt dwars, ofschoon overledenen geen privacy hebben, ook niet (via) nabestaanden.
 
Geweld is fundament van Westerse macht, versterkt door Silicon Valley
Amitav Ghosh, winnaar Erasmusprijs 2024
Geweld is fundament van Westerse macht, versterkt door Silicon Valley
26 nov 2024 - De Erasmusprijs 2024 ging naar Amitav Ghosh (1956), geboren in Calcutta en gepromoveerd als antropoloog in Oxford, publiceerde fictie (Het hongerig getij ) als non-fictie (De vloek van de nootmuskaat) over kolonialisme, de cultuurcrisis en klimaatverandering. Hij sprak op 26 november een krachtig dankwoord uit.
 
Ex-premier Lubbers wreef in de #MeToo vlek op Leugens.nl
Mooie biografie van een intelligente en knappe minister-president
Ex-premier Lubbers wreef in de #MeToo vlek op Leugens.nl
27 nov 2024 - De fraaie biografie Ruud Lubbers, premier van 1982 tot 1994 voor het CDA, met twee kabinetten met VVD en een met PvdA, toont de zakenman als bekwaam politiek leider. Maar anders dan marketeer Mark Rutte, was de katholiek Lubbers een politiek dier met principes en visie. Het onberispelijk privéleven van Rutte was echter niet aan Lubbers besteed.
 
Brandt Corstius verraste maar Schimmelpenninck, Duk en ‘nog 50 columnisten’ zijn voorspelbaar
Christiaan Weijts, Elsbeth Etty en Arnon Grunberg over columnisme
Brandt Corstius verraste maar Schimmelpenninck, Duk en ‘nog 50 columnisten’ zijn voorspelbaar
24 nov 2024 - Hedendaagse populaire meningenbakkers zijn er vooral op uit om hun eigen achterban te gerieven, vindt Christiaan Weijts. Vroegere kwetsende en beter schrijvende scribenten als Hugo Brandt Corstius, Theo van Gogh en Ischa Meijer voegen evenmin veel toe aan literatuurgeschiedenis, meent Arnon Grunberg. *)
 
Conflict over aanstelling hoogleraar journalistiek die nog NCTV-manager is
Jaarlijks gezellig congres mondt uit in heftig debat
Conflict over aanstelling hoogleraar journalistiek die nog NCTV-manager is
17 nov 2024 - Woedend wendt NRC-sterjournalist Bas Haan zich in De Doelen in Rotterdam tot Evert de Vos, eindredacteur van De Groene en voorzitter van de VVOJ, de Nederlands-Vlaamse club van onderzoeksjournalisten. Achter hen zit het onderwerp van conflict: Nikki Sterkenburg.*)
Wat vinden de experts?
Mark Deuze
Mark Deuze
Starre houding van ‘onderzoeksjournalistiek’
 
Netkwesties
E-mail: peter@p7.nl
Netkwesties © 1999/2024. Alle rechten voorbehouden.
 
Netkwesties
Netkwesties is een webuitgave over internet, ict, media en samenleving met achtergrondartikelen, beschouwingen, columns en commentaren van een panel van deskundigen.
Colofon Nieuwsbrief RSS Feed Twitter

Nieuwsbrief ontvangen?

De Netkwesties nieuwsbrief bevat boeiende achtergrondartikelen, beschouwingen, columns en commentaren van een panel van deskundigen o.g.v. internet, ict, media en samenleving.

De nieuwsbrief is gratis. We gaan zorgvuldig met je gegevens om, we sturen nooit spam.

Abonneren Preview bekijken?

Netkwesties © 1999/2025. Alle rechten voorbehouden. Privacyverklaring

1
0