Artikelen in dossier Erdinç Saçan

Simplistische weergave van AI stoot mensen onnodig af

Wie alle AI op één hoop gooit, mist de potentie ervan

18 feb 2025 Stel dat je een verfroller gebruikt om de kleine details van een portret te schilderen. Werkt voor geen meter, natuurlijk. Kun je dan concluderen dat verfrollers nutteloos zijn om mee te schilderen? Neen. Toch zien we vergelijkbare conclusies in opinie en onderzoek rondom AI.
AI belangrijk voor beeldvorming van geschiedenis, positief en negatief

ChatGTP toont niet wat historische figuren dachten, maar wat ze hadden moeten denken

20 jun 2024 Soms lijkt het of AI op alle vragen antwoord heeft. Maar het bijeenharken van talloze data biedt nog geen historisch inzicht.
Onze relaties met en via technologie verschuiven paradoxaal

Behandel je chatbot eens als mens, maar vergeet hem niet uit te zetten

24 mei 2024 Met de nieuwe update van ChatGPT is het alsof we praten met een mens, in plaats van met AI. Vergeet echter de computer erachter niet.
Netkwesties
Netkwesties is een webuitgave over internet, ict, media en samenleving met achtergrondartikelen, beschouwingen, columns en commentaren van een panel van deskundigen.
Colofon Nieuwsbrief RSS Feed Twitter

Nieuwsbrief ontvangen?

De Netkwesties nieuwsbrief bevat boeiende achtergrondartikelen, beschouwingen, columns en commentaren van een panel van deskundigen o.g.v. internet, ict, media en samenleving.

De nieuwsbrief is gratis. We gaan zorgvuldig met je gegevens om, we sturen nooit spam.

Abonneren Preview bekijken?

Netkwesties © 1999/2025. Alle rechten voorbehouden. Privacyverklaring

1
0